Delicious Box

Catering dietetyczny Wrocław
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Zamów dietę > Sport

Dieta dla sportowców

Uprawiając dowolną dyscyplinę sportową, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób się odżywiamy. W innym przypadku sport nie tylko nie poprawi naszej kondycji i nie stanie się zdrowym nałogiem, ale wręcz może przyczynić się do powstawania negatywnych zjawisk w organizmie.

Dieta dla ćwiczących powinna być przede wszystkim dostosowana do wysiłku fizycznego, jaki wkładają w uprawianie danej dyscypliny sportowej. Nie może to być dieta odchudzająca, a już z pewnością nie głodówka. Organizm nasz, który jest eksploatowany w sensie wysiłkowym, potrzebuje odpowiedniej liczby kalorii oraz energii. Warto jednak mieć tu świadomość, że jesteśmy w stanie odżywiać się w sposób pełny, a jednocześnie zdrowy. Dotyczy to nie tylko diety sportowej, ale też sytuacji, w których interesuje nas dieta na masę. Posiłki powinny być skonstruowane w ten sposób, aby dostarczać najwięcej energii rano oraz w porze obiadowej. Eksploatowanie organizmu, a następnie objadanie się na wieczór, nie da nam ani energii, ani też nie spowoduje, że nasze ciało będzie wyglądać lepiej i zdrowiej.

Proponowana przez nas dieta dla osób ćwiczących to dieta „na co dzień”, która będzie odpowiadała standardom żywieniowym i prozdrowotnym oraz będzie dostarczać wszelkich niezbędnych składników odżywczych w 4 lub 5 posiłkach dziennie w dwóch wersjach śniadaniowych,  białkowo-tłuszczowych lub optymalnym.

Podstawą tej diety będzie kuchnia śródziemnomorska charakteryzująca się odpowiednim udziałem energii z białka, węglowodanów i tłuszczy.

Podczas zamówienia cateringu będzie można skonsultować wybór kaloryczności diety z certyfikowanym dietetykiem.

Przykładowe menu

  1. Hummus klasyczny.
  2. Krem z pomidorów z bazylią oraz serem bałkańskim.
  3. Polędwiczki wieprzowe w sosie borowikowym z kaszą gryczaną oraz surówką z białej kapusty
  4. Brownie z truskawkami
  5. Kurczak w sosie pomarańczowym z kiełkami fasoli mung i ryżem brązowym.

Budowa masy mięśniowej

Celem diety "na masę" jest zwiększenie beztłuszczowej masy ciała. Opiera się na dużej ilości białka, węglowodanów skrobiowych oraz zdrowych niezbędnych tłuszczów. W celu dobrania odpowiedniej ilości kalorii skontaktuj się telefonicznie z naszym trenerem personalnym, który zadba o zindywidualizowanie diety.

Patrycja_Zawistowka dietetyk sportowyPatrycja Zawistowska

Trener Personalny, Trener Personalny Dla Dzieci, Zawodniczka Bikini Fitness, Studentka ostatniego roku Wychowania Fizycznego. Studia, szkolenia z zakresu Dietetyki i Suplementacji, a także własna praca nad sportową formą pozwoliły jej nabrać ogromnego doświadczenia w tej branży. Na co dzień wspomaga innych w swojej drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

Różnorodna aktywność fizyczna musi iść w parze zarówno ze zdrową jak i zbilansowaną żywnością. Delicious Box dba o dobór odpowiedniej diety opartej na wartościowych, wysokiej jakości produktach spożywczych. W celu zindywidualizowania diety bądź jakichkolwiek pytań skontaktuj się z naszym Trenerem Personalnym.

 

zadzwoń: 784 659 757

 

lub wybierz dietę standardową:

Wybierz kaloryczność

Redukcja

Celem diety odchudzającej jest zmniejszenie masy ciała. Zbilansowana dieta pod względem prawidłowych proporcji dobrej jakości białka, węglowodanów i tłuszczów. Zawiera duże ilości warzyw, szczególnie kiszonych. Rodzaj diety związany z redukcją opiera się na małej ilości węglowodanów, a zwiększonej ilości pozostałych makroskładników.

Wybierz kaloryczność