Delicious Box

Catering dietetyczny Wrocław
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Zamów dietę > Lifestyle

Dieta Lifestyle

Zdrowy styl życia to współcześnie cel i marzenie wielu młodych ludzi, którzy znudzeni konsumpcjonizmem i niezdrowym tłustym jedzeniem, chcą w większym stopniu dbać o swoją sylwetkę oraz zdrowie.

Zdrowa dieta codzienna to przede wszystkim spożywanie prawdziwej żywności. Wybieramy zatem jedzenie nieprzetworzone, bez dużej ilości składników w produkcie. Warto też zrezygnować z wszelkich napojów gazowanych, energetycznych czy smakowych wód. Nie tylko dostarczają one do naszego organizmu olbrzymią ilość zbędnych nam kalorii, ale dodatkowo są po prostu niezdrowe i oparte na chemii. Zamiast podjadania i jedzenia byle, jak i byle gdzie, wyznaczmy sobie sztywne godziny posiłków, które będą tak ułożone, że pozwolą nam na przygotowanie całości posiłku, który nie będzie przypadkowy. Zdrowe odżywianie to też rezygnacja z wszelkich tłustych przekąsek. Odstawiamy chipsy, paluszki czy cukierki. Zamiast tego wybieramy daktyle w niewielkich ilościach lub warzywa. Powinniśmy też zdecydowanie zrezygnować z przyzwyczajenia objadania się na noc lub odwrotnie, chodzenia do pracy z pustym żołądkiem. Warto bowiem pamiętać, że zdrowa dieta nie ma nic wspólnego z głodówką.

Oferowany przez nas catering dietetyczny zawiera dietę „na co dzień”, która będzie odpowiadała standardom żywieniowym i prozdrowotnym oraz będzie dostarczać wszelkich niezbędnych składników odżywczych w 4 lub 5 posiłkach dziennie w dwóch wersjach śniadaniowych, białkowo-tłuszczowych lub optymalnym.

Podstawą tej diety będzie kuchnia śródziemnomorska charakteryzująca się odpowiednim udziałem energii z białka, węglowodanów i tłuszczy.

Podczas zamówienia cateringu będzie można skonsultować wybór kaloryczności diety z certyfikowanym dietetykiem.

 

Przykładowe menu:

  1. Hummus klasyczny.
  2. Krem z pomidorów z bazylią oraz serem bałkańskim.
  3. Polędwiczki wieprzowe w sosie borowikowym z kaszą gryczaną oraz surówką z białej kapusty
  4. Brownie z truskawkami
  5. Kurczak w sosie pomarańczowym z kiełkami fasoli mung i ryżem brązowym.

Wybierz kaloryczność