Delicious Box

Catering dietetyczny Wrocław
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Zamów dietę > Lactose free

Dieta bez laktozy

Dieta bez laktozy może być przede wszystkim traktowana jako znakomite rozwiązanie dla osób źle tolerujących laktozę. Nie musi to być koniecznie całkowita nietolerancja skutkująca poważnymi negatywnymi zjawiskami ze strony układu pokarmowego, ale chociażby uczucie dyskomfortu, wzdęcia i zaparcia związane z częstym przyjmowaniem laktozy w dużych ilościach. 

Cukier mleczny, laktoza, to także poważne obciążenie dla organizmu ponieważ wbrew popularnemu przeświadczeniu, niektóre naturalne cukry wcale nie są dla nas zdrowe tylko dlatego, że jest to produkt naturalny. Zwłaszcza obecna w owocach fruktoza i laktoza z mleka są umiarkowanie polecanymi przez dietetyków cukrami. Związane jest to przede wszystkim z faktem, iż człowiek po wieku niemowlęcym traci odpowiednie enzymy przystosowującego go do radzenia sobie ze składnikami mleka. Z tego powodu nasz catering bez laktozy we Wrocławiu może być znakomitym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć wszelkich nieprzyjemnych niespodzianek i korzystać z optymalnej dla nich diety.

Dieta bez laktozy odpowiada na potrzeby osób o szczególnych predyspozycjach żywieniowych związanych z przewlekłą chorobą, alergiami. Kierujemy je również do amatorów dyscyplin sportowych wymagających profesjonalnego podejścia do diety. Dieta Bez Laktozy jest oparta na diecie Lifestyle z opcjonalnym wyłączeniem kilku produktów.

Przy układaniu diety personalnej szczególnie ważna jest konsultacja, podczas której bardzo szczegółowo oceniamy zarówno stan zdrowia, jaki i indywidualne predyspozycje organizmu, a przypadki wymagające konsultacji lekarza lub dietetyka klinicznego będą bezpośrednio koordynowane przez nasz catering.

 

Wybierz kaloryczność