Delicious Box

Catering dietetyczny Wrocław
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Zamów dietę > Gluten free

Dieta bezglutenowa

Jeszcze do niedawna osoby, które zmuszone były do stosowania diety bezglutenowej, narażone były na rozmaite trudności w zakresie dostępności pożywienia, a tym bardziej jego przygotowania. Odpowiednich produktów nie można było znaleźć nie tylko w restauracjach, ale nawet zwykłych sklepach spożywczych. Na szczęście jednak czasy te dawno minęły. Dziś dieta bezglutenowa stosowana jest jednakowo przez tych, którzy są do tego zmuszeni uwarunkowaniami zdrowotnymi, ale też przez osoby, które czują się lepiej i zdrowiej, kiedy wyeliminują ze swojego jadłospisu gluten. Z tego też powodu coraz większym powodzeniem i popularnością cieszy się swoisty catering bez glutenu. To bardzo wygodny sposób, który pozwala nam nie tylko oszczędzić czas, który musielibyśmy spożytkować na gotowanie poszczególnych potraw, ale też gwarantuje zróżnicowaną dietę.

Dieta Bezglutenowa odpowiada na potrzeby osób o szczególnych predyspozycjach żywieniowych związanych z przewlekłą chorobą, alergiami. Kierujemy je również do amatorów dyscyplin sportowych wymagających profesjonalnego podejścia do diety. Dieta Bezglutenowa jest oparta na diecie Lifestyle z opcjonalnym wyłączeniem kilku produktów.

Przy układaniu diety personalnej szczególnie ważna jest konsultacja, podczas której bardzo szczegółowo oceniamy zarówno stan zdrowia, jaki i indywidualne predyspozycje organizmu, a przypadki wymagające konsultacji lekarza lub dietetyka klinicznego będą bezpośrednio koordynowane przez nasz catering.

Wybierz kaloryczność