Delicious Box

Catering dietetyczny Wrocław
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Blog > WODA - pij na zdrowie - ALE JAKĄ WYBRAĆ?

WODA - pij na zdrowie - ALE JAKĄ WYBRAĆ?

56866411_430994994319912_5406927087619538944_n
Nasza krew w 83% składa się z wody. Potrzebuje więc jej ciągłej dostawy, by mogła uzupełniać się i skutecznie eliminować toksyny i końcowe produkty przemiany materii, których komórki pozbywają się podczas programu detoksu.
JAKĄ WODĘ POWINNIŚMY PIĆ? 

WODA Z KRANU? Spożywanie wody z kranu wiąże się z ryzykiem zatrucia ołowiem zwłaszcza gdy Wasz dom został zbudowany przed 1970 rokiem i ma rury z tego materiału. Nawet jeśli w domu zostały wymienione rury, zawory nadal mogą być z ołowiu. Badania potwierdzają, że nawet niski poziom ołowiu w organizmie grozi poronieniem u kobiet w ciąży, uszkodzeniem mózgu u dzieci i zatruciem u dorosłych. 
Według niektórych badań dodawanie fluorków do wody zatrzymuje funkcje tarczycy i powoduje, że organy gromadzą aluminium. 

SYSTEMY FILTRUJĄCE można obecnie zakupić kilkach ich rodzajów dzięki czemu usuniemy substancje zanieczyszczające wodę z kranu. 
- Filtr w dzbanku - usuwa kamień, chlor i inne zanieczyszczenia ale nie usuwają hormonów, fluorków i azotanów. Poprawiają smak wody, nie jej jakość. Aby filtry te były skuteczne - należy zmieniać je raz w miesiącu. 
- Filtry podłączone do instalacji wodociągowej - producenci zapewniają, że usuwają one 80% bakterii i pestycydów. Po opłaceniu instalacji okazuje się, że są znacznie tańsze w eksploatacji niż i bardziej wydajne niż filtry w dzbankach. 
- Filtry odwróconej osmozy - król wśród filtrów. Filtruje on pomiędzy 95-98% minerałów, substancji chemicznych, metali i bakterii, dzięki czemu woda z kranu staje się czystsza niż wody z butelki. 
- Woda mineralna z butelki - picie wody z butelki jest szczególnie wygodne, gdy jesteśmy poza domem. Musimy mieć świadomość, że woda z butelki może zostać zanieczyszczona, dlatego zawsze należy sprawdzić datę przydatności do spożycia, aby uniknąć zatrucia antymonem. 

Aktualnie istnieją cztery podstawowe rodzaje wód mineralnych, wyodrębnione ze względu na ilość zawartych w nich pierwiastków. Są to:

Patrycja Zawistowska - Trener Personalny