Delicious Box

Catering dietetyczny Wrocław
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Blog > Śniadania B-T!

Śniadania białkowo-tłuszczowe

Poranna porcja węglowodanów - da Ci energię na cały dzień. PRAWDA? 
Owsianka, naleśniki, pieczywo "must have" porannego posiłku. 

Śniadania białkowo-tłuszczowe

Coraz więcej osób zauważa, że to wcale nie działa w ten sposób - węglowodanowe śniadanie zamiast dać "energetycznego kopa" na kilka godzin, powoduje szybki spadek energii, zmęczenie, a chwilę później ponowny głód. 

O co chodzi?

Kiedy budzisz się rano, poziom hormonu stresu - kortyzolu odpowiadający za utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy jest najwyższy. Brak podniesionej insuliny w naszym organiźmie przyczynia się do rozbicia trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe w celu wykorzytsania ich jako źródło energii co korzystnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. 

Co zatem powoduje śniadanie węglowodanowe? Podnosi glukozę we krwi i powoduje wyrzut insuliny przez trzustkę. Cofnijmy się - "Kiedy budzisz się rano, poziom kortyzolu jest najwyższy" - powstaje mieszanka wybuchowa, która blokuje spalanie tkanki tłuszczowej. 

Chcesz uniknąć szybkiego uczucia głodu, spadków energii w ciągu dnia i przyczynić się do osiągania wymarzonych efektów? 
JEDZ ŚNIADANIA BIAŁKOWO-TŁUSZCZOWE! Dlaczego? Białko w posiłku powoduje, że dłużej zalega on w żołądku - co daje nam uczucie sytości, kontroluje i utrzymuje stały poziom cukru we krwi. 

DLA KOGO ŚNIADANIA B-T?

Czy dla wszystkich? Ten rodzaj śniadania to świetne rozwiązanie dla każdego z nas, jeżeli marzy nam się poprawa sylwetki, mamy spadki energii w ciągu dnia, chorujemy na insulinooporność, cukrzycę, hipo i hiperglikemię, żyjemy w permanentnym stresie... ALE - jeżeli zaczynająć dzień od węglowodanów czujesz się dobrze, nie masz spadków energii, jesteś zadowolony ze swojej sylwetki - nie rezygnuj z ulubionej owsianki, czy naleśników. 

To nasz organizm jest odpowiedzią na to - co i jak jeść - nikt inny. Jedzmy to, co daje nam zdrowię, siłę, energię i wymarzone efekty.

LISTA PRODUKTÓW DO ŚNIADAŃ B-T