Delicious Box

Catering dietetyczny Wrocław
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Blog > Regularność posiłków

Jak ważne jest regularne spożywanie posiłków?

W dzisiejszych czasach wiemy już, jak ważne jest odpowiednie odżywianie. Zdajemy sobie sprawę, że jest istotne dla naszego zdrowia – dla zachowania ciała we właściwej formie, a nawet dla utrzymania dobrego samopoczucia. Z tego względu zwracamy większą uwagę na pokarmy, które spożywamy – by były odpowiednio świeże, by nie zawierały różnych szkodliwych substancji, były jak najmniej przetworzone, a także zapewniały naszemu organizmowi wszystkie ważne witaminy i minerały. Nie wszyscy jednak biorą pod uwagę, że istotne jest nie tylko spożywanie odpowiednich pokarmów, ale i przyjmowanie ich w regularny sposób! Dlaczego to takie ważne? 

Regularna dieta i wszystkie jej zalety 

Regularna dieta jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowia oraz dobrej formy. Na odpowiednie godziny spożywania posiłków powinny zwracać uwagę przede wszystkim te osoby, które się odchudzają. Zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy kolejnymi posiłkami pozwala bowiem zapobiec gwałtownym spadkom poziomu cukru we krwi – co skutkowałoby z kolei wzmożonym głodem, a w efekcie pewnie i napadami obżarstwa. Z pewnością zaś zjedlibyśmy więcej, niż chcemy – i niż nasz organizm potrzebuje. Dlatego dobrze jest zachowywać stosowne odstępy między posiłkami. Czasem lepiej zjeść mniej, ale regularnie, niż raz do syta, przepełniając żołądek, a potem tylko spoglądać tęsknie na jedzenie.

Spożywając regularnie posiłki, zapobiegamy podjadaniu między nimi – łatwiej zatem zachować szczupłą sylwetkę, albo zrzucić niepotrzebne kilogramy. Okazuje się, że nawet nasz umysł będzie bardziej aktywny, ponieważ spadek poziomu cukru także i na nim się odbija. Oczywiście, nie można zapomnieć o śniadaniu i o tym, by było ono odpowiednio syte. Trzeba także pamiętać by nie jeść o zbyt późnej porze. Najlepiej by posiłki oddzielone były od siebie przerwą wynoszącą 3-4 godziny.

A może zamówić jedzenie?

Nie wszyscy mają czas na przygotowywanie posiłków samodzielnie. To tym trudniejsze, jeśli ma być zdrowo, a jednocześnie regularnie. Rozwiązaniem jest jednak dieta pudełkowa, którą można zamówić w firmie Delicious Box! Może to być dieta vege, sport, gluten free, lactose free – wszystko dostosowane do potrzeb i wymagań konkretnej osoby.