Delicious Box

Catering dietetyczny Wrocław
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Blog > Jak dokonać dobrego wyboru przy zakupie ryb?

Jak dokonać dobrego wyboru przy zakupie ryb?

Czy wiecie jak dokonać dobrego wyboru przy zakupie łososia nie narażając się na zatruwanie organizmu? Będąc pokoleniem konsumentów, które musi być czujne na każdym kroku warto wykorzystać zmysł wzroku i węchu. Ilu z Was wybierając łososia zwraca uwagę na jego kolor, rozmiar? Czy większy o pięknej, intensywnej barwie oznacza lepszy? Nic bardziej mylnego! 
Najlepszy łosoś to ten obok, którego przechodzisz obojętnie, ponieważ jest mniejszy, a jego barwa znacznie różni się od barwy łososia hodowlanego, który razi przyciągając nasz wzrok z końca alejki. Miejscem połowu dzikiego łososia jest naturalne środowisko: morza, oceany, rzeki. Ryby są mniejsze z powodu braku hormonów wzrostu, a także ze względu na to, że taka ryba pokarm zdobywa sama co wiąże się z większą ilością ruchu i utrata dodatkowych kalorii. Kolor mięsa jest pozbawiony zbyt intensywnej pomarańczowej barwy, ponieważ dzikie łososie nie mają kontaktu z astaksantyna dodawana do pasz, która dokarmiane są łososie hodowlane.
Jeżeli stosujesz dietę wegetariańską z uwzględniem ryb czy też po prostu starasz się odżywiać zdrowo, w Twojej diecie nie może zabraknąć świeżych ryb z naturalnego środowiska.

Bądźcie świadomi swoich wyborów - w końcu jesteśmy tym co jemy! 

czym kierować się przy zakupie ryb

Przepis na sałatkę z rukoli:

- paczka rukoli,
- dwie gruszki pokrojone w plastry,
- pestki z jednego granata,
- garść orzechów makadamia,
- sos: pomarańczowo-musztardowy (sok z 1/2 pomarańczy, łyżka musztardy).

SMACZNEGO dietetyk wrocław
Patrycja Zawistowska - Trener Personalny