Delicious Box

Catering dietetyczny Wrocław
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Blog > Jak dietą obniżyć cholesterol?

Obniżanie poziomu cholesterolu za pomocą diety nie jest niestety prostym zadaniem, ponieważ nasz organizm nie jest takim prostym mechanizmem, że nasycone cholesterolem tętnice nagle opustoszeją i staną się w pełni drożne, jeśli tylko zmniejszymy obecność niektórych składników w naszej diecie. Tym niemniej, warto jest postarać się, by poprzez dietę przynajmniej nie pogarszać sytuacji, a zdrowe odżywianie się jest rozwiązaniem dla wszystkich i w każdej sytuacji. Na pewno poczujemy się lepiej i na pewno też ogólny stan naszego zdrowia się poprawi. Co konkretnie zrobić, żeby lepiej radzić sobie z cholesterolem?

Dieta pudełkowa to dobre rozwiązanie

Stosowanie indywidualnej diety ułożonej przez dietetyka jest zawsze najodpowiedniejszym rozwiązanie. Istnieje jeszcze dieta pudełkowa, która jest jednym ze skuteczniejszych rozwiązań w walce z nadmiernym poziomem cholesterolu w naszym organizmie. Jej istota polega na tym, że nie planujemy swoich własnych posiłków i zamiast tego decydujemy się na nawiązanie współpracy z firmą cateringową. Otrzymuje kompletne, świeże posiłki dostarczane z samego rana na cały dzień.

Dlaczego dieta pudełkowa?

Dlaczego akurat tak radzić sobie z cholesterolem? Głównie dlatego, że zdrowe odżywianie nastawione na niski cholesterol powinno być oparte o dobrze zbilansowaną i urozmaiconą dietę, a nie proste zrezygnowanie z 2 czy 3 produktów. W związku z tym jest to dość spore wyzwanie, z którym przeciętny, zabiegany człowiek zazwyczaj nie jest w stanie sobie poradzić. Trzeba by poświęcić dużo wolnego czasu, by przygotować sobie pięć pełnowartościowych posiłków na każdy dzień. Dieta pudełkowa to rozwiązanie, które przychodzi do nas gotowe i pełnowartościowe.

W celu ograniczenia cholesterolu koniecznie należy ograniczyć sklepowe dania gotowe i słodycze, wyroby cukiernicze, słodkie napoje oraz niskiej jakości przetwory mięsne. Warto zajadać się warzywami i owocami bogatymi w pektyny oraz pełnoziarnistymi produktami. Przy zastosowaniu zaplanowanej diety podjadanie słodyczy nie będzie już takie kuszące.