Delicious Box

Catering dietetyczny Wrocław
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Blog > Co warto jeść aby mieć piękną cerę?

Co warto jeść aby mieć piękną cerę?

Jesteśmy tym, co jemy. Naprawdę i bardzo dosłownie, ponieważ składniki odżywcze dostarczane do naszego organizmu to z jednej strony budulec, który zostanie wykorzystany do regeneracji naszego ciała, a z drugiej strony, na tej podstawie powstanie środowisko, w którym wszystkie procesy biologiczne będą zachodzić. Nie pomoże najlepszy krem, jeśli zaszkodzimy sobie dietą. Co zatem jeść dla zdrowej cery? Czego konkretnie potrzebuje zdrowa cera?

Wpływ genetyki

Na początku warto zwrócić uwagę na wpływ genetyki na nasze ciało. Nasze geny dostosowywały nas do otoczenia, w którym żyli nasi przodkowie. Oznacza to także specyficzną dietę. Jest to temat szalenie skomplikowany, więc nie ma szans na proste recepty, ale można poszukać w sieci informacji na temat tego, jak grupy krwi są skorelowane z naszymi preferencjami żywieniowymi. W codziennej praktyce dietetycznej warto obserwować swoje ciało i zauważać, co powoduje nadmiar produkcji serum lub co skutkuje zaczerwienieniem skóry. 

Czego nie jeść?

W diecie nastawionej na zdrową cerę warto jest przede wszystkim unikać niektórych substancji. Na pewno dla naszej cery są szkodliwe papierosy i alkohol. Zwłaszcza w większych ilościach. Trzeba też wiedzieć, że tłuste czerwone mięso jest dla cery ogólnie niekorzystne. W niewielkich ilościach nie zaszkodzi, ale objadanie się na pewno odbije się na nas źle. Zwłaszcza u osób z cerą przetłuszczającą się i u osób mających problemy z trądzikiem.

Po co sięgać?

Dla cery najlepsze są produkty, które posiadają dużo przeciwutleniaczy oraz witaminy C, która też jest przeciwutleniaczem, ale przede wszystkim pomaga w produkcji kolagenu. Zdrowe odżywianie w tym przypadku to spożywanie owoców cytrusowych, warzyw takich jak sałata, pomidory, marchewka czy dynia. Warto nie omijać ryb - zalecane są szczególnie łosoś, pstrąg, sardynki i labraks.

Kasze i pełnowartościowe zboża to także znakomite produkty dla naszej cery. Pomagają nie tylko w dostarczaniu jej odpowiednich składników, ale pomagają w prawidłowym przebiegu procesów trawienia. Pozostawanie resztek pokarmu w jelitach, co skutkuje produkcją toksyn, jest bardzo szkodliwe dla cery.